7 dolog, amit nem mondanak el a fogszabályozásról, de mindenképpen tudnod kell – szakorvosunk válaszol!

2019.09.05.

veszélyeztet leginkább, és hogy mit kell tennünk annak érdekében, hogy elkerüljük a komolyabb problémák kialakulását.

A fogászati problémák egy része –főleg kezdődő stádiumban- nem jár komoly tünetekkel, ezért gyakran nem is érzünk kellő indíttatást, hogy szakemberhez forduljunk. 

Pedig a halogatásnak komoly következményei lehetnek:

1. Lényegesen több költség. Felületi szuvasodásokból mélyebb üregek képződhetnek, melyek idővel a fogbelet is érinthetik. Ilyen esetben egy egyszerű és gyors fogtömés helyet a fogat gyökérkezelni, majd újra felépíteni szükséges, mely több vizitet és nagyobb anyagi ráfordítást is jelent.

2. Fogágybetegség, fogvesztés. A hosszú időn keresztül a szájban lévő fogkő folyamatos gyulladásos állapotban tartja az ínyt, mely nem csak gócbetegségekhez, de a fogak tartószerkezetének meglazulásához, végső soron fogvesztéshez is vezethet.

3. Fájdalom. A kezdődő problémák gyakran nem okoznak komoly panaszt, idővel azonban a legtöbb fogászati probléma előrántja legmeggyőzőbb fegyverét: a fájdalmat.

4. Időigényesebb kezelések. Minél több és minél súlyosabb problémával szembesül a fogorvosunk, annál több beavatkozás árán és annál hosszabb idő alatt tudja helyreállítani fogaink épségét. Ha egyáltalán még lehetséges!

Mire számíthat a vizsgálat során?

Abban az esetben, ha valaki több éve nem járt fogászati szűrővizsgálaton, az állapotfelmérést egy panorámaröntgen készítésével kezdjük, hogy fogorvosunk az általános szájvizsgálatot követően a röntgenfelvétel segítségével teljes diagnózist tudjon felállítani. Ezt követi a fogak és lágyszövetek vizsgálata.

Ha a vizsgálat során kiderül, hogy szükséges a fogak további kezelése, fogszakorvosunk összeállít egy részletes kezelési tervet, feltüntetve a várható költségeket, majd részletesen átbeszéli a Pácienssel a kezelések menetét, időtartamát és a lehetséges alternatívákat. 

A konzultációt legtöbbször egy fogkő-eltávolítás követi. Ez elengedhetetlenül szükséges, hogy kórokozóktól mentes közegben kezdhesse el szakorvosunk a fogak gyógyítását. A jó szájhigiéné és az egészséges íny megőrzése érdekében átlagosan fél évente ajánljuk a fogkő eltávolítását és az általános szűrést.

Szakorvosaink és dentálhigiénikusaink készséggel várnak minden Pácienst egy általános vizsgálatra és dentálhigiéniai kezelésre.