Ajakfék, nyelvfék műtétje lézeres technikával
Miért vagyunk környezettudatos fogászati rendelő?
Kifejezetten a közelmúltbeli környezetünket érintő események láttán azt gondoljuk, hogy mindenkinek ki kell vennie a részét bolygónk egészséges ökoszisztémájának megőrzésében. Hisszük, hogy minden egyén fontos szerepet tud játszani a könyvezetvédelemben, és mint olyan, itt nekünk, mint vállalkozásnak is vannak lehetőségeink.
Ha csak arra gondolunk, hogy mennyi vizet fogyasztunk otthonunkban, vagy meddig és hol égetjük a lámpát, gyorsan körvonalazódnak a megtakarítási lehetőségek akár az egyén, akár egy bővebb kollektíva szintjén is.
Mindent megteszünk azért, hogy a DENTOP tevékenységének ökológiai lábnyomát a lehető legkisebb mértékűre fogjuk annak érdekében, hogy ezzel is hozzájáruljunk egy élhető bolygó fenntartásához.
Hogyan tudja egy fogászati rendelő is védeni a környezetet?
Erre bármennyire meglepő, számos lehetőség áll a rendelkezésünkre kezdve onnan, hogy milyen anyagokat és fogászati technológiát használunk, egészen odáig, hogy milyen eszközökkel támogatjuk pl. a műanyagterhelés csökkenését.
Van pár fontos eleme ennek a mátrixnak, amelyeket az alábbiakban listázunk, hogy érzékeltessük, miket tud megtenni egy fogászati rendelő is a közös cél, az egészséges életkörülmények megőrzésének érdekében:
1. amalgám-leválasztót építettünk a fogászati kezelőegységbe, hogy megakadályozzuk, hogy az amalgám (nehézfém) a csatornába kerüljön, ezzel szennyezze a környezetet;
2. igyekszünk csökkenteni az egyszerhasználatos műanyagok felhasznált mennyiségét, pl. az öblítésekhez lebomló, komposztálható poharakat kapnak a pacienseink;
3. figyelünk a vízfogyasztásra, víztakarékos csaptelepeket alkalmazunk;
4. a rendelőben mindenhol energiatakarékos, LED-világítást használunk;
5. egyre több területen választjuk az újrahasznosított papírt, legyen szó akár nyomtatásról, akár kéztörlő-papírokról;
6. digitális röntgeneket használunk, ezzel nincs szükség semmilyen fixáló folyadék alkalmazására, ami mind a környezetre, mind pedig a kollégákra potenciális veszélyt jelenthet;
7. végül, de nem utolsó sorban elutasítjuk a PET-palackokat, víztisztítót szereltettünk be a rendelőbe, és mind a kollégák, mind a paciensek ezt a többszörösen szűrt vizet fogyasztják, ami tiszta, minőségi és környezetbarát.
(Természetesen a veszélyes hulladékok megfelelő kezelését –azaz a veszélyes anyagok megsemmisítését egy profi, erre szakosodott céggel végeztetjük, így az nem kerül kommunális gyűjtőedényekbe– is ide sorolhatnánk, de tekintve, hogy ez minden rendelő esetén működési alapelvárás, nem látjuk ezen mozaik-rész kiemelését fontosnak. Amit tehát a fenti 7 pontban leírtunk, azok olyan extra elemek, melyek még nem feltétlenül jellemzőek a többi rendelőre is, de bízunk benne, hogy a hasonlóan gondolkodók száma idővel egyre csak gyarapodni fog.)
Mert mi felelősen gondolkozunk.
Mindezekkel jelentősen csökkentjük a tevékenységünk ökológiai lábnyomát egy olyan rendelővel összevetve, ahol a fenti intézkedések többletköltségeit nem vállalják fel. Szívből reméljük hamarosan egyre többen leszünk. Mert a cél közös ügyünk.