Felnőtt fogszabályozás
Sosem késő! Felnőtt korban is lehet gyönyörű a mosolya!
Érdemes-e felnőttkorban fogszabályozni?
Rendelőnkben láthatatlan, valamint ún. önligírozó (lágy erőkkel ható) rögzített fogszabályozókkal dolgozunk. A hagyományos fogszabályozókhoz képest az önligírozó készülék folyamatos, lágy erőkkel hat a fogakra. Ennek előnye, hogy ezáltal a kezelés sokkal kisebb kellemetlenséggel jár, és sok esetben gyorsabb is.
A rögzített készülékek készülhetnek fém, vagy esztétikus (fog színű) anyagból. Ez érinti a fogakra ragasztott ún. bracketteket és magát az ívet, ami a brackettek közt található.
Az esztétikus készülékeknél a front-régióban, azaz az esztétikailag leginkább látható fogfelszínekre zafír-breketteket ragasztunk. Ezzel a fémes megoldásnál kevésbé feltűnő rögzített fogszabályozót hordhat a páciens, ha adott esetben nagyobb mozgatásra van szükség, mint amire a láthatatlan fogszabályozás lehetőséget nyújt.
Kedvezményes ajánlataink
Milyen fogmozgatások lehetségesek felnőttkorban?
- Fogak torlódása – a fogak torlódása nemcsak esztétikai probléma. A torlódott fogazat nehezen tisztítható, ezáltal hamarabb kialakulhat fogszuvasodás, akár fogágybetegség
- Harapáseltérés – a megfelelő harapás kialakítása elsősorban funkcionális szempontból fontos, hogy az állkapocs megfelelő terhelést kapjon. Felnőtt korban is sikerrel kezelhető a nyitott harapás és a keresztharapás.
- Fogágybetegség miatt meglazult fogak megmentése – a fogágybetegség Magyarországon népbetegségnek számít. Számos esetben fogszabályozással megmenthetők a már kilazult fogak.
- Fogpótlás előkészítése – a rendezetlen fogazat esetén előfordulhat, hogy ahhoz, hogy a megfelelő fogpótlást elkészítsük, előbb a fogakat sorba kell rendeznünk. Csak így lesz a végeredmény tartós és esztétikus.
- Állkapocsízületi kattogás megszüntetése – az állkapocsízületi problémák egy része a nem megfelelő harapásból ered. Ilyen esetben hatékony terápia a fogszabályozás, amit aztán adott esetben fogpótlás is követhet.
A fogszabályozás lépései
- alkalom
Konzultáció és lenyomatvétel
Meghallgatjuk páciensünket, hogy mi zavarja legjobban a mosolyában. Ezt követően lenyomatot veszünk. Rendelőnkben a lenyomatvétel digitálisan, oral scanner segítségével történik. Ez rendkívül precíz és kényelmes, fokozott garatreflex-szel rendelkező pácienseknek is. Személyre szabott kezelési terv készítése – A lenyomat, a röntgen felvételek és fotók segítségével megtervezzük páciensünk mosolyát, amit aztán át is beszélünk. - alkalom
Fogak előkészítése
Szájhigiénés kezelés (GBT irányított biofilmterápia, vagy fogkőlevétel) előzi meg a fogszabályozó felragasztását. Fogszabályozó felragasztása – ez megközelítőleg 1-másfél órát vesz igénybe. Ezt követően a páciensnek hozzá kell szoknia a készülékhez mind a tisztítást, mind az étkezést tekintve. Ez a legkritikusabb 2 hete a teljes fogszabályozásnak. - Aktiválások
Rögzített készülék esetén 4 hetente van szükség a fogszabályozó állítására. A teljes kezelés ideje alatt 3 havonta fogtisztítást javaslunk, a fogak egészségének és szépségének megőrzése érdekében. Ezt rendelőnkben a svájci GBT irányított biofilmterápiás kezeléssel végezzük. - Fogszabályozó eltávolítása
Amikor páciensünk és mi is elégedettek vagyunk az elért eredménnyel, a fogszabályozót eltávolítjuk. Az eltávolítást követően érdemes letisztítani a fogakat GBT irányított biofilmterápiás kezeléssel. Amennyiben páciensünk szeretné, fogfehérítést is végzünk a kezelés végén. - Retenció
A fogszabályozó levételét követi a retenciós időszak, mely legalább annyira fontos, mint maga a fogszabályozás. A retenció a fogak belső felszínére ragasztott fix retainerrel esetleg éjszakai, láthatatlan retenciós sínnel történik.