Fogkőlevétel
A fogászati kezelés, ami mindenki számára kötelező legalább félévente!
Miért fontos a rendszeres fogkő eltávolítás?
A fogak épségének és a szájüreg egészségének megőrzésében elengedhetetlen szerepet kap a fogtisztítás. Ez magában foglalja a rendszeres otthoni szájápolást és a szintén rendszeres professzionális fogtisztítást. A kezeletlen fogkő ugyanis ínygyulladást, fogágybetegséget is okozhat.
Ennek jelei a vörös, duzzadt, vérző íny és gyakran a kellemetlen szájszag. A fogkő ugyanis az íny alá is terjedhet, melegágyat képezve a már csontpusztulással is járó fogágybetegségnek, mely súlyos esetben a fogak elvesztéséhez vezethet.
Mindennek megelőzésére a megfelelő otthoni szájhigiénia mellett, félévente fogkő eltávolításon ajánlott részt venni. A fogkőeltávolítás fogágybetegek és fogszabályozót viselők esetén is kiemelten fontos!
Kedvezményes ajánlataink
Mi történik a fogkő eltávolítás során?
A fogkő eltávolítás rendelőnkben ultrahangos készülékkel történik. Az eszköz a zománc károsítása nélkül rezegteti le a fogkövet a fogak felszínéről.
Ezt követően bizonyos esetekben homokfúvó készülékkel folytatjuk a tisztítást, mely a nehezen hozzáférhető területekről is eltávolítja az elszíneződéseket. A homokfúvás különösen hasznos fogszabályozót viselő Pácienseknek, hiszen a felhelyezett brackettek mentén könnyen halmozódik fel lepedék.
A fogkőlevételt követően polírozzuk a fogakat a tökéletesen ragyogó végeredményért.
Mire érdemes odafigyelni fogkő eltávolítást követően?
A fogkőleszedést követően az íny, vagy a fog 1-2 napig a megszokottnál érzékenyebb lehet, de ez része a kezelés utáni természetes gyógyulási folyamatnak. Az esetlegesen ilyenkor tapasztalt érzékenység leggyakoribb oka ugyanis az, hogy a nagymértékben lerakódott fogkő eltolja a fogínyt a dentincsatornáról, így az a lerakódás eltávolításával szabaddá válik. A fog ezen része érzékeny a hidegre és a melegre, ami miatt evés és ivás közben hideg vagy forró ételek/italok fogyasztása esetén éles fájdalom tapasztalható.
Miért nem szabad elhanyagolni a fogkő eltávolítását?
A rendszeres fogmosás és fogselyem használat segítségével a lepedék nagy része eltávolítható a fogakról, de házilag a még nagyon lelkiismeretes fogtisztítással sem tüntethető el 100%-osan. A lepedékben idővel a nyálból származó mészkristályok rakódnak le, így alakul ki a fogkő. Ennek megelőzése (vagy közvetlen eltávolítása) érdekében mindenképp érdemes fogkő eltávolításon részt venni, amely során teljesen eltávolítható a megkövesedett lepedék.
Milyen gyakran javasolt fogkő eltávolításra menni?
A fogkő képződés üteme és mértéke mindenkinél egyedi, függ az életmódtól és egyéni adottságoktól is. A szájhigiénés kezelést évente legalább kétszer javasolt igénybe venni, ezzel megőrizhető fogaink és a fogágy egészsége.
A fogkő képződés üteme és mértéke mindenkinél egyedi, függ az életmódtól és egyéni adottságoktól is. A szájhigiénés kezelést évente legalább kétszer javasolt igénybe venni, ezzel megőrizhető fogaink és a fogágy egészsége.